31 Temmuz 2012 Salı

Okuduğum kitaplarUzun zamandır okumaya ara vermiştim, kendimden utandım. Son zamanlarda işlerim yoğun değil, sabah ve akşam işyerine ulaşım bir saat sürüyor otobüste sıkıntıdan patlıyordum. Bir hafta önce başladığım okuma maratonumda ipi ilk göğüsleyenler bu kitaplar oldu.. Robin Cook, severim bu yazarı. Daha önce koğuş isimli kitabını okumuştum, çok sürükleyici biraz gerilim yüklü bir kitap sonuna kadar sıkılmadan okursunuz. Sancı, bir doktorun son zamanlarda sebepsiz yere  peşpeşe ölen hastaları ile ilgili araştırmaları ve  yaşadığı olayları anlatıyor. Çalınan yüz Afganistanda Taliban'ların ülkeyi ele geçirmesi ile yaşanan korku dolu olaylar ve giymek zorunda olduğu  'çadri'  (kitabın kapağındaki demir peçeli giysi) konu ediliyor.Tavsiye ederim.
Rahmetli Burçak Çerezcioğlu ile ilgili haberleri 80'li yıllarda basından epeyce üzülerek takip etmiştik. Küçük bir kızın Lösemi hastalığı ile ilgili yaşadıklarını kendisinin günlüğünden alıntılar yaparak aktarılmış bir kitap. Çok hüzünlü bazı yerlerini okuyamadım bile.
Ayşe Kulin' in epey methini duymuştum, bu kitaba yeni başladım Erzincan'da bir vali'nin köprü yapılması için gösterdiği çabaları anlatıyor sonlarda neler olacak bilmiyorum.(Rahmetli Vali Yazıcıoğlu'nun hikayesi olduğunu duymuştum.)
Bu' mu? tanıştırayaım ebruli kitap ayracım.Sevgili Neşe (yengem olur kendisi). Ebruli kursuna gittiği zaman hediye olarak yapmıştı. Ne kadar çok işe yarıyormuş

2 yorum:

Banuca dedi ki...

Robin Cook hastasıydım bir zamanlar :) Şimdilerde sanırım tekrar basıma geçtiler, genelde okuduklarım çıkıyor :(
Ah ... kitap okumayı çok özledim, okumaya zaman bulamamak üzüyor beni aslında, ama bir müddet daha böyle gidecek gibi, okunacak bir sürü kitabım beni bekliyor, kendimi ve evi bi toparlayayım da :))

Sabiha dedi ki...

Sende mi Banuş, hakkaten iyi yazar değilmi? Bir kanaviçe,bir temizlik,iki dekupaj arasında okursun sen eminim.